این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(+۹۸) ۴۱ ۳۶۶۹۸۷۰۷
 
EN
شنبه, ۱۵ بهمن ۷۷۶ ساعت ۱۵:۰۹

آیا دستگاه اکسیژن ساز خطرناک است؟

می توان گفت بله، برخی از خطرات مرتبط با آن وجود دارد، ولی شما هوشیار باشید جای نگرانی نیست. اکسیژن خود به تنهایی قابل اشتعال نیست با این حال در حضور اکسیژن حتی  یک جرقه می تواند سریعا و مشتعل شود. بنابراین برخی راهنمایی های معمول ممکن است به کاهش نگرانی شما کمک می کند.

 

 

حداقل ۲ تا ۳ متر دور از هر شعله یا جرقه (مثل اجاق گاز، شومینه و حتی شمع) نگه دارید. شما نباید هنگام استفاده از اکسیژن، با تیغ الکتریکی خود رااصلاح کنید.

اجازه ندهید که کسی در نزدیکی شما سیگار بکشد. البته، با مشکلات ریه ای که شما دارید هرگز نباید هر گونه سیگار کشیدن در اطرافتان و یا در خانه تان اتفاق بیوفتد!

اجتناب از استفاده از محصولات آئروسل آنها می توانند به عنوان جرقه یا آتش بسوزانند.

غلظت اکسیژن را در یک منطقه غیرفعال مانند گنجه قرار ندهید. فرایند تولید اکسیژن باعث گرما می شود. همچنین، از آنجا که اکسیژن از هوا استفاده می کند برای تمیز کردن اکسیژن، به سرعت می تواند اکسیژن را در یک فضای کوچک تخلیه کند.

تمام سیلندر ها را به گونه ای نگه دارید که نتوانند سقوط کنند. یک سیلندر اکسیژن در حال سقوط می تواند باعث آسیب به شیر شود، فشار در کانتور را آزاد می کند که ممکن است باعث شود که یک موشک خطرناک تبدیل شود.

شیلنگ های اکسیژن می توانند خطرناک باشند. سعی کنید تمرکز خود را در موقعیتی قرار دهید که در آن پویایی بیشتری را به شما تحمیل می کند، اما به طریقی که دیگران به شلنگ اکسیژن ساز گیر نکنند. با استفاده از یک شیلنگ رنگی (مانند سبز یا قرمز)، می توانید آن را آشکار تر کنید و احتمالا کمتر کسی از آن عبور می کند.

به طور منظم و یا هنگامی که شلنگ ها شروع به سخت شدن کردن آن ها را تمیز و تعویض کنید. شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که فیلترها با فواصل منظم تعویض می شوند. هرگز اجازه ندهید که کنسانتره شما در معرض دود یا بخار باشد. به طور مرتب رطوبت را با یک مرطوب کننده مانند آب آن را نرم کنید. اگر از آب برای رطوبت کردن اکسیژن استفاده می کنید، قوطی و لوله باید روزانه تمیز شوند تا فارچ ایجاد نشود.

اکسیژن اضافی، هنگامی که به درستی استفاده می شود، نه تنها می تواند سالم باشد، بلکه زندگی را حفظ می کند. مطالعات نشان می دهد که افراد مبتلا به COPD که از اکسیژن تکمیلی استفاده می کنند عملا امید به زندگی بیشتر از کسانی هستند که از آن استفاده نمی کنند.

گفتنی است که تیم مهندسان کارآزموده و شایسته‌ ی ما همواره متعهد به ارائه‌ ی خدمات مطمئن و با کیفیت در سراسر اوقات شبانه‌ روز و در هفت روز هفته می‌ باشد و شما می توانید جهت خرید اکسیژن ساز و خرید نیتروژن ساز با ما تماس بگیرید.