این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(+۹۸) ۴۱ ۳۶۶۹۸۷۰۷
 
EN
جمعه, ۱۳ آبان ۷۷۶ ساعت ۱۳:۱۶

کاربرد های گاز نیتروژن

نیتروژن یکی از گاز های پرکاربرد در زندگی انسان و سایر موجودات زنده می­ باشد و تحت شرایط معمولی در محیط به صورت گازی بدون رنگ، بو و مزه موجود است . همچنین نزدیک به ۸۰ درصد هوایی که نفس می­ کشیم از این گاز تشکیل یافت است . در اینجا می­خواهیم به برخی کاربرد های ضروری گاز نیتروژن در صنایع مختلف بپردازیم ، لطفا ما را در این مطلب همراهی کنید .

 

معرفی مهم ترین کاربرد های گاز نیتروژن :

کاربرد نیتروژن در خشک نمودن حلال اضافی خشک کردن حلال اضافی از مهم ترین کاربرد های نیتروژن در صنعت می­ باشد و این روش تنها در تحقیقات مورد استفاده قرار می ­گیرد .
دستگاه های نیتروژن ساز آزمایشگاهی شرکت فلات باختر صدر ( ARZIN-Lab) توانایی تولید گاز نیتروژن با خلوص بالا (گرید ۵) با ظرفیت ۳ تا ۲۵ لیتر در دقیقه و با درصد خلوص ۹۹.۵ تا ۹۹۹/۹۹ % و با حداکثر فشار ۸ بار را دارا می باشند. استفاده از این دستگاه ها مختص مراکز آزمایشگاهی و پژوهشی که از دستگاه های آنالیزی همچون GC- GC mass- LC و... استفاده می نمایند ویا آزمایشگاههای مجهز به Glow Box  می باشد.
کاربرد نیتروژن در صنایع داروئیشرکت های داروئی از فعال ترین شرکت هایی هستند که به مقدار زیادی گاز نیتروژن تصفیه شده، در ترکیب و ذخیره سازی ترکیبات درجه بندی شده پزشکی نیاز دارند و این عنصر برای آن ها یک عنصر حیاتی و ضروری می­ باشد.
کاربرد نیتروژن در صنایع غذاییگاز نیتروژن یکی از گاز های تاثیر گذار در فرایند بسته بندی مواد غذایی است و می تواند به جابه‌جایی هوا در بسته بندی مواد غذایی کمک کند. با جابه‌جایی هوا اکسیژن از بسته بندی حذف می­ شود و همچنین روند فساد مواد غذایی کاهش پیدا می­ کند .
کاربرد نیتروژن در صنعت نفت و گاز نیتروژن می تواند عامل مهمی در جدا کردن گازها از مخازن بزرگ و آماده سازی آن ها برای ذخیره سازی نفت باشد، زیرا نیتروژن ماده ای است که با قرار گرفتن در مجاورت نفت با آن وارد واکنش نمی شود و به راحتی می تواند آن را در مخازن ذخیره سازی نگه دارد .
پر نمودن باد لاستیک ها در خودروهای سواریامروزه از گاز نیتروژن به جای هوا در لاستیک خودروهای سواری استفاده می­ گردد که می­ تواند باعث افرایش ایمنی، کاهش مصرف سوخت، افزایش دوام رینگ و... گردد، همچنین با استفاده از گاز نیتروژن لزومی به چک کردن وضعیت باد لاستیک ها تا چند ماه وجود ندارد .
کاربرد نیتروژن در تولید برخی از فلزاتبرخی از فلزات لازم است تا در محیط فاقد اکسیژن تولید گردند تا از اکسید شدن و تشکیل فلزات مختلف جلوگیری به عمل آید .
دستگاه نیتروژن ساز شرکت فلات باختر صدر (ARZIN)، گاز نیتروژن را در محل کار شما با استفاده از هوای فشرده تولید می نماید. این دستگاه جایگزینی مطمئن و مقرون به صرفه نسبت به کپسول های فشار بالای نیتروژن می باشد. ظرفیت تولید این دستگاه ها ۱m۳/hour تا ۱۵۰۰m۳/hour در خلوص ۹۵ درصد تا ۹۹.۹۹۹ درصد است و توانایی کارکرد ۲۴ ساعته در طول سال و قابلیت روشن و خاموش شدن دستگاه به صورت هوشمند (Startup/Stand by) باعث می گردد تا امکان استفاده از این دستگاه ها برای کاربران ساده و آسان باشد.
همچنین شما نیز میتوانید جهت خرید نیتروژن ساز از شرکت فلات باختر  با ما تماس بگیرید.