این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(+۹۸) ۴۱ ۳۶۶۹۸۷۰۷
 
EN
پنج شنبه, ۰۵ آبان ۷۷۶ ساعت ۱۱:۰۶

تفاوت بین دستگاه اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن

شما می توانید جهت خرید اکسیژن ساز و خرید نیتروژن ساز با ما تماس بگیرید.ممکن است شما کپسول اکسیژن یا اکسیژن ساز را به عنوان یک وسیله برای رساندن اکسیژن به بدن بدانید اما باید توجه داشته باشید که روش رساندن اکسیژن درکنار مشخصات این دو مدل اکسیژن رسانی کاملاً متفاوت می باشد.


تفاوت اساسی ما بین دو وسیله، نحوه تامین اکسیژن می­ باشد. کپسول اکسیژن یک فضای محدود است که اکسیژن در فشار بالا در آن ذخیره شده و کاربر تا زمان اتمام این ذخیره، می ­تواند از اکسیژن بهره ببرد و برای استفاده مجدد باید کپسول را شارژ و یا از کپسول دیگر استفاده کند. در مقابل دستگاه اکسیژن ساز با بهره بردن از غربالگر مولکولی و با استفاده از هوای محیط اکسیژن تولید می­ کند. در این روش با توجه به این نکته که دستگاه مواد مصرفی ندارد لذا تا زمانی که دستگاه به برق باشد بدون محدودیت اکسیژن تولید خواهد کرد.
دستگاه اکسیژن ساز شبیه به یک سیستم تهویه مطبوع عمل می­ کند، در این دستگاه هوا به عنوان مواد اولیه وارد دستگاه شده و بعد از اینکه توسط فیلترهای مختلف آلودگی، گرد و غبار آن جذب شد به مرحله غربالگری می ­رسد. در این مرحله با توجه به ماهیت فیلتر غربالگری نیتروژن و آرگون و سایر گازهای موجود در هوا به دام ­افتاده و اکسیژن تنها خروجی دستگاه اکسیژن ساز می­ باشد.

چند برتری دیگر اکسیژن ساز در مقابل کپسول اکسیژن را در زیر با هم مرور می­ کنیم :

ثبات
از آنجایی که اکسیژن موجود در کپسول اکسیژن تمام می­ شود و اکسیژن ساز همچنان به تولید اکسیژن ادامه می­ دهد لذا اکسیژن ساز توانایی تولید اکسیژن را به طور ثابت دارد.
امنیت
کپسول اکسیژن پس از گذر زمان دچار نشتی اکسیژن به اتمسفر می­ شود و در نتیجه اکسیژن موجود در محیط افزایش می ­یابد. هوای اشباع شده از اکسیژن احتمال آتش سوزی را افزایش می ­دهد و اگر در چنین شرایطی آتش سوزی اتفاق بی افتد به خاطر وجود اکسیژن اضافی مهار آن بسیار سخت می­ باشد. اکسیژن ساز میزان اکسیژن مورد نیاز شما را تأمین می­ کند و نگرانی شما برای نشتی گاز را از بین می­ برد. در نتیجه با اکسیژن ساز امن تر نفس می­ کشید.
هزینه:
هزینه یکی از فاکتورهای مهم به حساب می­ آید. این درحالی است که نحوه پرداخت برای کپسول اکسیژن و خرید اکسیژن ساز متفاوت است. برای کپسول اکسیژن هزینه در گذر زمان پرداخت می ­شود؛ این در حالی است که برای اکسیژن ساز هزینه یک جا در ابتدا پرداخت می ­شود. با توجه به شارژ چند روز به چند روز کپسول اکسیژن این وسیله بسیار گرانتر از اکسیژن ساز است.
می توان نتیجه گرفت بین کپسول اکسیژن یا اکسیژن ساز برتری با دستگاه های اکسیژن ساز است.
شما می توانید جهت خرید اکسیژن ساز و خرید نیتروژن ساز با ما تماس بگیرید.