این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(+۹۸) ۴۱ ۳۶۶۹۸۷۰۷
 
EN
چهارشنبه, ۱۲ ارديبهشت ۷۷۷ ساعت ۱۱:۰۱

چگونه بدون پمپ آب را هوادهی کنیم

 

ما ۶ شیوه عالی برای نحوه هدایت آب بدون استفاده از پمپ گردآوری کرده ایم.

داشتن هوای خوبی در مخزن ماهی شما بسیار مهم است. درست مانند ما انسان ها، ماهی ها باید در نفس بکشند. بدون اکسیژن کافی در آب ماهی نمی تواند نفس بکشد.

 

شاید در آکواریوم شما برای یک پمپ هوا جای کافی نباشد، شاید بتوانید از آن استفاده نکنید، یا شاید شما فقط یک عدد بخواهید. به هر حال، چگونگی حمل آب بدون پمپ مشکل است که در واقع به راحتی حل می شود، بنابراین بگذارید در مورد آن صحبت کنیم.

 

احتراق در برابر اکسیژن

یکی از چیزهایی که شما باید در مورد اول باید بدانید، تفاوت بین هوادهی و اکسیژن شدن است. اکسیژن کردن مقدار اکسیژن در آب، ساده است. با این حال، هوادهی کمی متفاوت است. هوادهی شامل جذب اکسیژن می باشد، اما جریان آب را نیز شامل می شود. هوادهی مقدار آب اکسیژنی در اطراف مخزن است.

 

به عبارت دیگر، حرکت آب در سراسر مخزن هوای کلی را تعیین می کند. به عنوان مثال، اکسیژن سازها اکسیژن بیشتری را در آب اضافه می کنند، اما به دلیل کم بودن جریان، آنها واقعا آن را پراکنده نمی کنند.

 

با این حال، آئاتورها اکسیژن را تولید می کنند در حالیکه دارای جریان آب زیادی هستند، بنابراین یک مخزن ماهی را گاز می دهند. البته، داشتن یک مخزن ماهی که به درستی هوادهی نشده است بسیار بد است زیرا ماهی شما قادر نخواهد بود به درستی نفس بکشد.

 

چگونه آب آکواریوم بدون پمپ هوادهی کنیم؟

بعضی از چیزهایی که می توانید انجام دهید به منظور افزایش هوای کلی مخزن شما وجود دارد.

 

برای انجام کار به نکات زیر مراجعه کنید:

 ۱. روش جام حذفی

یکی از ساده ترین راه ها برای آبیاری در آکواریوم بدون پمپ، استفاده از کوزه یا فنجان است. به سادگی فنجان را با آب آکواریوم پر کنید، آن را بلند کنید و آب را به عقب بریزید. آب اکسیژن را به سمت مخزن بر می دارد، بنابراین اکسیژن را به آب وارد کنید. بالاتر از آن که آب را از آب بریزید، اکسیژن بیشتری در طول مسیر می یابد.

 

۲. یک فیلتر خوب

فیلتر شما نیز می تواند یک تفاوت بسیار بزرگ باشد. اگر شما یک پمپ هوا ندارید، فیلتر شما احتمالا به عنوان وسیله اصلی اکسیژن و هوادهی برای آکواریوم شما خواهد بود. به عبارت ساده، یک فیلتر قدرتمند اکسیژن تولید می کند که جریان آب از آن جریان می یابد. در همان زمان، آب خارج از فیلتر به آکواریوم منتقل می شود.

 

۳. Spray Bars & Waterfall Filters

شما همچنین می توانید از چیزهایی مانند یک نوار اسپری یا یک فیلتر شونده مانند فیلتر آبشار برای دستیابی به هوادهی خوب استفاده کنید.

 

۴. گیاهان

یکی از ساده ترین راه ها برای اطمینان از اینکه استخر ماهی شما به اندازه کافی اکسیژن و هوادهی شده است، قرار دادن گیاهان بیشتر در آب است. شما می خواهید گیاهانی که مقدار زیادی از دی اکسید کربن را مصرف می کنند را وارد کنید و اکسیژن زیادی تولید کنید. گیاهان از طریق فتوسنتز عبور می کنند، بنابراین، گیاهان بیشتر در آب، اکسیژن بیشتری ایجاد می شود.

 

۵. ماهی

خوب، این ممکن است به نظر کمی عجیب و غریب، اما اضافه کردن ماهی بیشتر به آکواریوم در واقع می تواند هوادهی مخزن را افزایش دهد. بله، ماهی اکسیژن را نفس می کشد، بنابراین مقدار اکسیژن موجود در مخزن را افزایش نمی دهد. در حقیقت، بیشتر ماهی ها وجود دارد، اکسیژن بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، همان طور که قبلا ذکر شد، هوازي و اکسیژن کردن دقیقا همان چیز نیستند.

 

اگر شما مقدار زیادی ماهی واقعا فعال و سریع در آب داشته باشید، حرکات آنها باعث می شود که آب را در اطراف مخلوط کنید. جنبش آنها اکسیژن غنی از آب را از بالای مخزن به عمق حمل می کند.

 

۶. Wide & Shallow

یکی دیگر از راه هایی که شما می توانید اکسیژن دار شدن را در مخزن ماهی افزایش دهید، خرید مخزن مناسب است. آب همیشه دارای مقدار اکسیژن بالاتر در بالای سطح است. بنابراین، اگر شما یک آکواریوم واقعا عمیق و باریک داشته باشید، اما هیچ پمپ هوایی وجود ندارد، تنها بالای آب، به خوبی اکسیژن و هوادهی می شود.

 

با این حال، اگر شما یک مخزن بزرگتر و نه خیلی عمیق داشته باشید، آب بیشتری وجود دارد که هوا را در بالا لمس می کند. از این رو، مخزن بزرگتر است و سطح بیشتری برای آب وجود دارد تا هوا را لمس کند، اکسیژن بیشتری آب خواهد داشت.

 

نتیجه

اکسیژن زدایی و هوادهی هر دو بخش جدایی ناپذیر از هر آکواریوم هستند. اگر مخزن ماهی شما به اندازه کافی هوادهی نشود، و شما یک پمپ نداشته باشید، می توانید هر یک از روش های فوق را برای بهبود وضعیت آزمایش کنید. همچنین می توانید جهت خرید اکسیژن ساز با شرکت فلات باختر صدر تماس بگیرید.