این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(+۹۸) ۴۱ ۳۶۶۹۸۷۰۷
 
EN
سه شنبه, ۱۴ فروردين ۷۷۷ ساعت ۱۲:۴۰

۵ گاز رایج پزشکی که در بیمارستان ها استفاده می شود

گاز پزشکی برای عملکرد بیمارستان ها و بسیاری دیگر از مراکز مراقبت های بهداشتی حیاتی است. دانستن انواع رایج ترین گازها، درک چگونگی استفاده هر یک از آنها و سپس چگونگی حفظ سیستم های خود برای هر گاز، موفقیت شما را تضمین می کند.

 

۱. هوا پزشکی

Air Medical به یک منبع تمیز هوای فشرده که در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی برای توزیع گاز پزشکی استفاده می شود اشاره دارد. این ماده بدون عارضه و ذرات، بدون روغن یا بو است و برای جلوگیری از ایجاد آب در خط لوله خود، خشک است.

 

هنگامی که یک بیمار در اتاق عمل قرار دارد، یک جراح به کمپرسور هوای پزشکی متکی است تا راحت تنفس بیمار را حفظ کند. منابع هوا فقط بايد به سيستم توزيع هوا متصل شوند و فقط بايد براي هوا استفاده شوند تا از تنفس انسان و کاليبراسيون دستگاههاي پزشكي براي استفاده از تنفس استفاده شود.

 

Instrument Air چیست؟

هوا فشرده شده برای تصفیه مورد نیاز انجمن ابزار آمریکا و NFPA به عنوان جایگزین برای نیتروژن می باشد. Instrument Air می تواند از چندین کاربرد پزشکی مانند حرکت ابزار جراحی، کنترل پنوماتیک و جداول، عرضه استریل مرکزی و آزمایشگاه هوا پشتیبانی کند.

 

برای این منظور عملیات کوچکتر که نمیخواهید کمپرسورهای جداگانه و خطوط لوله را از یک نیتروژن خالص خارج کنید از سیلندرها استفاده کنید.

 

سه کمپرسور مختلف وجود دارد که به شدت از توزیع هوا استفاده می کنند: اسکرول، ماشین های دندان های بدون روغن و کم روغن. فن آوری بدون روغن و روغن کم، روش ترجیحی برای توزیع هوا پزشکی است، زیرا این راه حل ساده و ارزان قیمت است.

 

یک اسکرول کمپرسور با استفاده از یک اسکرول ثابت و اسکرول محرک کار می کند. حرکتی که یک ایستگاه ثابت را برای فشرده کردن هوا انجام می دهد. فضای موجود در هوا به دام افتاده و کوچکتر می شود، کاهش حجم و در نتیجه افزایش فشار.

 

این نوع کمپرسور در توزیع گاز مایع استفاده می شود، زیرا تعمیر و نگهداری مورد نیاز کم است و در تمام دوره های کار به خوبی عمل می کند. کمپرسورهای اسکرول نیز بسیار تمیز، آرام و کوچک هستند و آنها را برای توزیع گاز مایع در بیمارستان و یا کلینیک خود مناسب می کند.

 

کمپرسورهای اسکرول معمولا برای حمل گاز پزشکی برای بیهوشی استفاده می شوند، برای کالیبراسیون ابزار جراحی، و برای تقویت انکوباتورها و تهویه ها استفاده می شود.

 

کمپرسورهای کمپرسور روغن برای توزیع هوا در هنگام استفاده از چرخه متناوب مورد استفاده قرار می گیرند. نصب و راه اندازی ارزان است، سطح سر و صدا کم است، و تعمیر و نگهداری هزینه مقرون به صرفه است. این مورد طراحی شده است که روغن را از محفظه فشرده و جریان هوا را نگه دارد و هیچ آلاینده های قابل اشتعال و سمی به هوا اضافه نکند. گاز طبيعي به طور معمول از طريق لوله کشی مسي که به سوي جراحي و اتاق هاي بيمار منتهي مي شود، به منظور ارائه تجهيزات پزشکي براي تهويه و تنفس، هدايت مي شود.

 

کمپرسورهای دندانی بدون روغن، مانند ZT-MED Atlas Copco که در وب سایت خود قرار دارند، از آلودگی نفتی و هزینه هایی که با آن مواجه می شوند جلوگیری می شود. هیچ خطر برای بیماران شما وجود ندارد و نه خطر آسیب به تجهیزات بیمارستان گران قیمت شما وجود دارد. آنها بی سر و صدا عمل می کنند، خود تنظیم می شوند و برای نگهداری آسان هستند.

 

علاوه بر این، Atlas Copco ارائه دهنده ابزار پیشرفته ترین نرم افزار است که به مهندسان بیمارستان، متخصصان پزشکی و توسعه دهندگان کمک می کند. این ابزار کمک می کند تا اندازه و کمیت کمپرسورهای مورد نیاز را همراه با تصفیه کنندگان و عروق لازم برای برآورده ساختن نیازهای جریان گاز پزشکی خود تعیین کنید.

 

۲. اکسیژن

اکسیژن گاز پزشکی مورد نیاز در هر محیط بهداشتی است و برای احیا و استنشاق درمان استفاده می شود. در اوایل دهه ۱۹۰۰ معرفی شد. شما می توانید آن را برای شرایط پزشکی مانند COPD، سیانوز، شوک، خونریزی شدید، مسمومیت کربن مونوکسید، تروما، دستگیری قلبی عروقی و تنفسی، احیای و حمایت از زندگی استفاده کنید.

 

۳. دی اکسید کربن

دی اکسید کربن برای تزریق گاز پزشکی برای جراحی مثل لاپاراسکوپی، آرتروسکوپی، آندوسکوپی، کریوتراپی و همچنین تحریک تنفسی در طول و پس از بیهوشی استفاده می شود. CO۲ ممکن است در بیمارستان های بزرگ لوله کشی شود اما احتمالا از یک مخزن می آید.

 

۴. نیتروژن (نیتروژن مایع پزشکی)

نیتروژن یک گاز پزشکی است که برای از بین بردن جراحی برخی از سرطان ها و ضایعات پوستی و نیز ذخیره سازی بافت ها، سلول ها و خون در دمای کریوژنیک برای جلوگیری از اکسیداسیون نمونه استفاده می شود. همچنین می تواند بعنوان بخشی از مخلوط گاز پزشکی برای آزمایش های عملکرد ریه استفاده شود. صنعت داروسازی از این گاز پزشکی در تولید دارو استفاده می کند.

 

نیتروژن به عنوان گازی برای ابزار قدرت در مکان هایی که هوا را ندارند استفاده می شود. اغلب اوقات از چند ستون سیلندرها می آید و تحت فشار با یک سیستم هشدار در منبع و سایت استفاده قرار می گیرد.

 

نیتروژن مایع چند صد درجه زیر صفر است و بافت را در تماس با انسداد قرار می دهد. بنابراین می توان در اتاق عمل (برای زگیل زخم، و غیره) استفاده کرد یا نمونه های بافت را محکم کرد، اما معمولا در OR نمی شود. علاوه بر این، آن را در بطری های فشار قوی با عایق بندی می کند تا تبخیر نشود.

 

۵. اکسید نیتروژن

اکسید نیتروژن یک گاز پزشکی است که معمولا به عنوان "گاز خنده" شناخته می شود و دندانپزشکان شروع به استفاده از آن در سال ۱۸۱۲ به عنوان یک ضد درد در نظر گرفتند. از آن به بعد، این گاز پزشکی در بسیاری از روش های جراحی به عنوان یک بیهوشی و ضد درد استفاده می شود.

 

بازرسی سیستم های گاز مایع شما

سیستم های پزشکی پزشکی شما باید به طور منظم بازبینی شوند، نه تنها به این دلیل که آنها برای سلامتی بیماران حیاتی هستند، بلکه همچنین به این دلیل که این بازرسی ها می توانند بین موفقیت یا شکست مالی تفاوت ایجاد کنند. مهم است که شما تکنسین های تسهیلات خود را با تعمیر و نگهداری و اطلاعات عملیاتی ارائه دهید تا سیستم های گاز پزشکی خود را ایمن و مقرون به صرفه نگه دارید.

 

گاز طبيعي مانند ساير محصولات دارويي بايد مجوز بازاريابي (مجوز محصول) را براي فروش به دست آورد. تجهیزات باید برچسب CE را نشان دهند تا نشان دهند که با دستورالعمل دستگاه های پزشکی مطابقت دارد.

 

بازرسی سالانه سیستم های گاز پزشکی زیر ضروری است:

 

سیستم اکسیژن فله

همه سیستم های تامین مرکزی

نظارت بر مونوکسید کربن (بیشتر از سالانه، اگر سازنده آن را توصیه می کند)

بازرسی های دوره ای نیز برای ورودی ها و خروجی ها، سیستم هشدار دهنده و همچنین برنامه های تعمیر و نگهداری برای همه سیستم های تامین مرکزی ضروری است.

 

علاوه بر این، کمیسیون مشترک نیاز به تمام امکانات معتبر برای بازرسی، آزمایش و نگهداری موارد ذیل را دارد:

 

لوله کشی

آلارم های کارشناسی ارشد و منطقه

رسانه ها

اتصالات انعطاف پذیر

سوئیچ فشار خودکار

دریچه های خاموش

نتیجه

دانستن تفاوت بین انواع گازها و کمپرسورها و نیز درک نیازهای تعمیر و نگهداری آنها برای مدیران تاسیسات و سایر کارکنان، ضروری است. پیروی از استانداردهای نگهداری مناسب به امکانات شما امکان می دهد تا از خطرات و تاخیر های غیر ضروری جلوگیری شود. علاوه بر این، درک انواع گازهای مورد استفاده شما و نحوه استفاده از آنها به طور ایمن، ایمنی بالای بیماران را حفظ خواهد کرد.

شرکت فلات باختر تولید کنند انواع اکسیژن ساز و نیتروژن ساز بیمارستانی می باشد گفتنی است که تیم مهندسان کارآزموده و شایسته‌ ی ما همواره متعهد به ارائه‌ ی خدمات مطمئن و با کیفیت در سراسر اوقات شبانه‌ روز و در هفت روز هفته می‌ باشد و شما می توانید جهت خرید اکسیژن ساز و خرید نیتروژن ساز با ما تماس بگیرید.