چاپ کردن این صفحه
دوشنبه, ۲۹ اسفند ۷۷۶ ساعت ۱۶:۱۲

چگونه نیتروژن برای برنامه های صنعتی تولید می شود؟

نیتروژن که در شرایط عادی بی رنگ و بی بو است، در صنایع مختلف برای اهداف مختلف استفاده می شود. اگر چه فراوان در جو، نیتروژن برای تعدادی از کاربردهای صنعتی مورد نیاز است. خوشبختانه، تولید در محل امکان پذیر است و این یک راه حل کارآمد و مقرون به صرفه است.

 

 

بسیاری از برنامه های کاربردی گاز نیتروژن وجود دارد که ضروری است که یک سیستم مناسب برای شما و نیازهای شما را بدست آورید. این که آیا شما در صنعت بسته بندی مواد غذایی و یا صنایع معدنی هستیم، یک ژنراتور نیتروژن در محل برای تولید صنعتی گاز نیتروژن بسیار توصیه می شود و به سرعت بازدهی عالی سرمایه گذاری را ارائه می دهد.

 

محل آماده سازی صنعتی نیتروژن

اگر شما در حال حاضر سفارش ظروف گاز نیتروژن را هستید، می دانید که گزینه ای امن تر، قابل اطمینان و ارزان تر وجود دارد که آن هم  تولید نیتروژن در محل موجود خودتان می باشد. بسته به صنعت و یا برنامه شما، سیستم های طراحی شده به صورت سفارشی می توانند به طراحی و تولید شوند.

 

تولید تقریبا به طور انحصاری از هوا، تولید صنعتی نیتروژن منجر را به محصولی با کیفیت می شود که برای طیف وسیعی از کاربردها استفاده می شود. بسته به مقیاس تولید، روش ها و طرح های مختلف برای اطمینان از حداکثر کارایی و تولید در دسترس هستند.

 

ژنراتورهای نیتروژن می توانند بسته به نوع استفاده مورد نظر خود، ثابت یا قابل حمل باشند. برای تهیه نیتروژن در تقاضا برای استفاده صنعتی، این امر با یکی از موارد زیر حاصل می شود:

 

تقطیر تقطیر هوا مایع.

جداسازی مکانیکی از گازهای گازی - به ویژه از طریق جذب نوسان فشار PSA) یا تکنولوژی غشاء. )

نگاهی دقیق تر به روش های تولید گاز نیتروژن

اولین روش تقطیر، تقسیم گازهای خالص با خنک کردن هوا تا زمانی که مایع شود. سپس، بر اساس درجه حرارت جوش، این تکنولوژی، اجزای کلیدی را تجزیه می کند. گرچه این فرآیند گازهای خالصی را تولید می کند، می تواند انرژی را به شدت افزایش دهد.

 

تولید نیتروژن PSA یک روش مطمئن و مطمئن برای جدا کردن نیتروژن از اکسیژن است. برخی از مزایای دیگر مرتبط با این سیستم ها عبارتند از:

 

خلوص بالای نیتروژن باقی می ماند - تا ۹۹.۹۹۹۵ درصد.

هزینه های عملیاتی کم است و هزینه های خالص بسیار پایین تر از نیتروژن بطری است.

این روش پایدار و سازگار با محیط زیست است.

همانطور که ذکر شد، شما همچنین می توانید از تکنولوژی غشایی برای تولید گاز نیتروژن استفاده کنید. با استفاده از هوای فشرده، الیاف به طور موثر نفوذ اکسیژن، بخار آب و سایر ناخالصی های مرتبط را ایجاد می کنند. این اجازه می دهد تا نیتروژن به یک لوله توخالی جریان یابد قبل از اینکه آن را به عنوان یک گاز قابل استفاده تبدیل شود.

 

ژنراتور نیتروژن غشایی می تواند بر اساس نیازهای شما، از جمله سیستم های تلفن همراه تولید شود. مزایای اصلی این روش عبارتند از:

 

صرفه جویی در هزینه های طولانی مدت در مقایسه با نیتروژن سیلندر.

سادگی ساده طراحی.

بسیار قابل اعتماد بودن بدون هیچ بخش متحرک، تعمیر و نگهداری بسیار کمی مورد نیاز است. به نوبه خود، این به صرفه جویی کلی از هزینه می کاهد.

شرکت فلات باختر متخصصان تولید نیتروژن در محل

شرکت مهندسی فلات باختر صدر در سال ۱۳۹۴ بصورت رسمی فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید مولدهای گازهای صنعتی و آزمایشگاهی آغاز نموده است. موسسین این شرکت تحصیلات آکادمیک خود را در رشته های مهندسی شیمی (فرایندهای جداسازی)، برق و شیمی به پایان رسانده و از سال ۱۳۸۹ مطالعات گسترده ای بر روی نحوه مراحل طراحی و ساخت مولدهای گازی آغاز نموده اند. با تکیه بر الطاف الهی و تخصص و تجربه کارکنان شرکت، برای اولین بار مولدهای گازهای اکسیژن و نیتروژن و هیدروژن در داخل کشور به صورت کامل،توسط شرکت مهندسی فلات باختر صدر مدلسازی، طراحی و تولید گردید.

گفتنی است که تیم مهندسان کارآزموده و شایسته‌ ی ما همواره متعهد به ارائه‌ ی خدمات مطمئن و با کیفیت در سراسر اوقات شبانه‌ روز و در هفت روز هفته می‌ باشد و شما می توانید جهت خرید اکسیژن ساز و خرید نیتروژن ساز با ما تماس بگیرید.