این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

(+۹۸) ۴۱ ۳۶۶۹۸۷۰۷
 
EN
بلاگ

بلاگ (۴۲)

گاز نیتروژن گازی بی بو، بی رنگ و بدون مزه می باشد. عدد اتمی گاز نیتروژن ۷ است و نماد شیمیایی آن حرف N  می باشد. اتمسفر زمین شامل ۷۸% گاز نیتروژن می باشد. این عنصر در حالت های گوناگون وجود دارد. زمانی که افراد به نیتروژن فکر می کنند، در ذهنشان نیتروژن به صورت هوا و گاز تصور می شود. اما نیتروژن بخشی از غذایی که هر روز می خورند را نیز تشکیل می دهد. از  زمان کشف آن تا به حال , دانشمندان اطلاعات زیادی راجع به این عنصر به دست آورده اند. امروزه نیتروژن بر ای تجارت و امور تجاری در دست می باشد، به خصوص دی اکسید نیتروژن و نیتروژن مایع فوق العاده خنک کننده! این عنصر سبک ترین عنصر در جدول مندلیف است.

اکسیژن با فشار بالا یکی از راه های اکسیژن درمانی است که تحت نظر کامل پزشک انجام می شود. در این شیوه درمانی بیمار کاملا در یک محفظه مخصوص و بسته قرار می گیرد. فشار اکسیژن داخل محفظه به تدریج بالا رفته و اکسیژن ۱۰۰ درصد خالص برای تنفس بیمار آماده می شود. کاهش اکسیژن از عوارض بعضی بیماری ها بوده و مشکلات بسیاری از جمله زخم و عفونت را در بیماران به وجود می آورد. تحقیقات نشان دهنده آن است که اکسیژن با فشار بالا در بهبود بیشتر بیماری ها و یا عوارض آن موثر است.  بیمارانی که با این روش تحت درمان قرار می گیرند شاهد بهبود سریع تر زخم ها،خون رسانی مجدد به بافت ها، کاهش التهاب و … بوده اند.

اکسیژن درمانی با چادر اکسیژن یکی از روش های معمول در بیماران با مشکلات تنفسی است که در مراکز درمانی از آن استفاده می شود. انتقال اکسیژن با غلظت بالاتر، به اندام تنفسی بیمار از موارد اورژانسی پزشکی است که در طول عمر بیمار تاثیر دارد. در افراد سالم ریه ها بخشی از اندام تنفسی هستند که در جذب اکسیژن و دفع دی اکسید کربن نقش کلیدی دارند. زمانی که ریه ها کارایی خود را از دست می دهند، تامین اکسیژن مورد نیاز بیمار با استفاده از تجهیزات پزشکی الزامی می شود.

زمانی که بدن اکسیژن کافی نداشته باشد، می تواند دچار عارضه هیپوکسمی یا هیپوکسی شود. این وضعیت خطرناک است زیرا در نبود اکسیژن، مغز، کبد و سایر اندام ها آسیب پذیر اند.

اگر قصد دارید به ملاقات خانواده، مأموریت و یا حتی به سفر بروید، اوقاتی که از اتومبیل برای رفتن به آنجا استفاده نمی‌کنید، حمل دستگاه اکسیژن ساز مشکل خواهد شد.خوشبختانه، اکسیژن ساز‌های قابل‌ حمل در شکل‌ و اندازه‌ های متفاوتی در بازار قابل خریداری هستند؛ برخی از این دستگاه ‌ها وزنی به اندازه یک کیلوگرم دارند. معمولاً دستگاه اکسیژن ساز را باید به همراه لوازم جانبی آن خریداری کرد. لوازم جانبی عبارت‌ اند از: کیف های دستی، چرخ ‌های دستی، کوله‌ پشتی، کابل شارژ خودرو و موارد دیگر که رانندگی را آسان‌تر می‌کنند! 

اغلب بیماران فکر می کنند که دستگاه های مرطوب کننده چندان ضروری نیستند و بیشتر بیماران تنها از اکسیژن ساز استفاده می کنند. حتی ممکن است هنگام خرید دستگاه اکسیژن ساز آن را بدون مرطوب کننده خریداری کرده باشند. چرا که فکر می‌کنند، اکسیژن ساز باعث خشکی بینی و گلو می‌شود. البته کاملاً اشتباه است. چرا که استفاده از این دستگاه بدون رطوبت ساز باعث ایجاد ناراحتی‌ های فراوانی می‌شود. حتی امکان دارد به بینی و تنفس هم آسیب جدی برساند.

هوا دائما در حال عبور از بینی و سینوس‌های شماست و محیط بسیار خشکی ایجاد می‌کند که باعث بروز برخی مشکلات می‌شود. اگر از آن دسته افرادی هستید که باید از اکسیژن‌ ساز استفاده کنید اما همچنان دلتان می‌خواهد کارهای روزمره ‌تان را مثل قبل انجام دهید، این مطالب به شما کمک می‌کند خشکی بینی و سینوس‌هایتان را به ‌راحتی برطرف کنید.

دستگاه اکسیژن ساز یکی از به کار آمد ترین تجهیزات پزشکی است.اکسیژن ساز،اکسیژن خالص را از تصفیه کردن هوای اطراف استخراج کرده و در دسترس بیماران قرار می دهد.انواع اکسیژن ساز جایگزین کپسول های قدیمی اکسیژن شده اند. برای خرید دستگاه اکسیژن ساز به این موارد توجه داشته باشید:

کبود شدن ناخن‌های دست اصلا عادی نیست و نیازمند مراجعه پزشک است. در اغلب موارد یکی از علت کبودی ناخن های دست، ضربه و فشار است که نیاز به درمان خاصی ندارد و به مرور زمان خوب می شود، اما وقتی بی دلیل ناخن های دست به رنگ کبود و آبی تغییر رنگ می دهند، باید علت را پیدا کرد. در بیش تر مواقع  کبود شدن ناخن‌های دست  نشانه ای از کمبود اکسیژن خون است که همراه با دیگر علائم ظاهر می شود:

 

هنگامی که اکسیژن هوا به کم تر از۱۰ درصد برسد مغز متورم می شود، وقتی که میزان اکسیژن مصرفی به زیر ۶درصد می رسد حیات فرد در معرض خطر قرار می گیرد . هنگامی که فرد شروع به دریافت اکسیژن می کند علائم بهبود می بابند، اگر بهبود رخ ندهد باید به عوارض ناشی از کمبود اکسیژن فکر کرد واین به معنای پیش آگاهی ناخوشایند است.

 

صفحه۱ از۵